Letette hivatalos esküjét az új lengyel kormány hétfőn Bronislaw Komorowski elnök előtt.

A lengyel parlament eddigi elnöke Donald Tusk ET-kinevezése miatti távozása után állította össze az új kormányt, ahol változatlanul a jobbközép Polgári Platform (PO) és a Lengyel Parasztpárt (PSL) alkotta koalíció politikusai foglalnak helyet, de öt új miniszter lesz a 18 fős új kabinetben .
Bronislaw Komorowski a nemzetvédelem megerősítését, a demográfiai válság leküzését, valamint az ország gazdasági versenyképességének növelését, hosszabb távon pedig az Európai Unión belüli pozíciójának erősítését és az euróövezetbe való belépést emelte ki a kormány "stratégiailag fontos feladatai" közül.
Tomasz Siemoniak nemzetvédelmi miniszter az új kormányban miniszterelnök-helyettesi posztot is kapott. A kormányátalakítás "legnagyobb meglepetésének" éppen Grzegorz Schetyna külügyminiszterré történt kinevezését tartják. A szejm külügyi bizottságának eddigi vezetője, aki Radoslaw Sikorskit váltja a külügyi tárca élén a kommentárok szerint az utóbbi években háttérbe szorult, PO-n belüli ellenzék képviselője.
Forrás: MTI



