Rubovszky György a párt ügyésze azért kezdeményezte Szalma Botond kizárását a KDNP-ből, mert folyamatosan szembemegy a párt belső rendjével, és Újpesten függetlenként elindul a Fidesz-KDNP hivatalos polgármester-jelöltjével, Wintermantel Zsolttal szemben.
A párt megindította a fegyelmi eljárást a budapesti választmány elnöke, Szalma ellen és felfüggesztették minden párttisztségéből. A politikus állítása szerint vele senki nem egyeztetett. Mint ismert, korábban Szalma Botond több nyilatkozata nyíltan szembement a KDNP hivatalos állásfoglalásával.



