"Magyarország ütötte ki az első követ a berlini falból"

Az 1989. szeptember 10-11-i határnyitásra emlékezik Helmut Kohl tanácsadója

Külföld
  • 2014.09.10. - 10:47

Az 1989-es határnyitás emléke huszonöt év után is élénk a németekben , de azóta felnőtt egy nemzedék, amelynek a német újraegyesítés már történelem. Ezért nagyon fontos megemlékezni Magyarország nagyszerű teljesítményéről - mondta az MTI-nek Horst Teltschik, Helmut Kohl volt német kancellár kül- és biztonságpolitikai tanácsadója.

határ

 

Forrás: MTI

Reklám