A turizmusban rejlő lehetőségeket vitatták meg szlovén, magyar, horvát és osztrák résztvevőkkel Lendván. A turizmusban rejlik a jövő című nemzetközi konferencia elsődleges célja a közép-európai országok együttműködésének megerősítése volt. A 2004 óta megrendezett Bográcsfeszt sikeres etnogasztronómiai rendezvényként remek alkalmat adott arra, hogy a turizmusfejlesztési stratégiák kidolgozói találkozzanak és megoszthassák tapasztalataikat egy nemzetközi konferencia keretében. Budapestet Tarlós István főpolgármester képviselte, aki kiemelte a konferencia- és a sportturizmust mint kiaknázatlan idegenforgalmi lehetőségeket.

A muravidéki magyarság központjában tartott konferencia keretében Tarlós István, a magyar főváros és Anton Balazek, Lendva vezetője testvérvárosi megállapodást kötött. Ez jól példázza azt a törekvést, amely szerint összefogással sikerül megtalálni azokat a közös pontokat, amelyek segítenek az együttműködési stratégiák kialakításában. Az aláírást követően Tarlós István kiemelte azt is: üzenetértéke van annak, hogy Budapest a magyarlakta határon túli kisebb településekkel testvérvárosi szövetségeket köt. A külhoni magyarság képviselői az identitásukat megőrizve lehetnek az Európai Unió polgárai, de sokszor „a magyarság legártatlanabb szerveződéseivel szemben is vannak bizonyos fenntartások”.



