Megújítja a bankjegysorozatot a Magyar Nemzeti Bank, ennek keretében először a tízezer forintos bankjegyek változnak, ezek keddtől ugyan már hivatalos fizetőeszköznek számítanak, de a gyakorlatban decembertől jelennek meg a forgalomban. A csere 20 milliárd forintba kerül

Mádi László, a készpénzlogisztikai igazgatóság vezetője hangsúlyozta, az új bankjegycímletek a korábbinál jobban tapinthatók lesznek, tényleges formájukat a vakok és gyengénlátók szövetségével konzultálva alakították ki. Hozzátette, a címletek színükben a korábbinál jobban különböznek majd, a bankjegyek továbbra is papíralapúak maradnak.



