A második negyedévi 8,0 százalékról 7,9 százalékra csökkent a munkanélküliség az április-július közötti három hónap átlagában, míközben a foglalkoztatottak szám 164 ezerrel volt több, mint egy éve - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A versenyszféra egyre jelentősebb mértékben járul hozzá a mutató javulásához - mondták elemzők, akik szerint kitarthat a foglalkoztatottság növekedése az év végéig. Az NGM értékelése szerint a kiváló makroadatok is bizonyítják a magyar gazdaság fellendülését.




