Gazdag programkínálattal, tájjellegű ételekkel és tokaji borokkal várták a hétvégén az érdeklődőket az immár tizenötödik alkalommal megrendezett, Keresztúr Nevű Települések Nemzetközi és Hazai Találkozóján, ezúttal Bodrogkeresztúron.
A négynapos rendezvényen a határon inneniek mellett Erdély, Ukrajna, Szerbia és Szlovákia Keresztúr nevű településeinek képviselői is részt vettek. Májer József, Bodrogkeresztúr polgármestere a megnyitón elmondott köszöntőjében úgy fogalmazott, a keresztúriak, amikor egymás hogyléte felől érdeklődnek, a választ is megvárják, ennek a tizenöt éve megfogalmazott gondolatnak van jelene és jövője. A településvezető ezért a keresztúriakról, mint kiterjedt családról beszélt.
Kovács József, a szövetség elnöke, Balatonkeresztúr első embere az együttműködés főbb állomásait idézte fel, és szólt a szövetség jelképeiről is. „A Kárpát-medencében mintegy negyven település hallgat Keresztúr névre, de csak tizenhat van a jelenlegi Magyarország területén. Ezen települések vezetői egykor megtalálták egymást, és mára igen komoly szövetség alakult ki közöttük, mindez elismerésre méltó” – emelte ki Mengyi Roland, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke. Hozzátette, a találkozó túlmutat önmagán, egyben azt is szimbolizálja, hogy „Szent István koronája alatt minden magyar elfér, nemcsak azok, akik a mai Magyarországon élnek”. A magyarság jövője érdekében ehhez hasonló, szoros nemzeti összefogásra és karakteres külpolitikára van szükségünk – hangsúlyozta Mengyi Roland, aki kitért arra is: hazánknak a visegrádi együttműködésben erős, Németország által összefogott Európa-politikát kell támogatnia. Településenként csaknem harmincan érkeztek a Bodrog-parti városba, de a zalai Murakeresztúrból például kilencvenen jöttek.



