Itáliában vakációzva a külföldi turisták egyre neveletlenebbé válnak: belemásznak a szökőkutakba, esznek-isznak a tereken, napoznak az utcákon. A Corriere della Sera olasz napilap arra keresett választ, hogy az emberek miért eresztik el magukat ennyire Olaszországban.
Az Itáliát főleg nyáron felkereső turisták azt hiszik, hogy nálunk, olaszoknál mindent szabad - írta a Corriere della Sera. Az újság szerint a külföldiek nagy része azért viselkedik teljesen másképpen Olaszországban, mint ahogyan hazájában tenné, mert egyrészt nem veszik komolyan az olaszokat és az olaszországi szabályokat, másrészt Itáliát a lazaság országának tartják, ahol fittyet lehet hányni a szigorú előírásokra, hiszen úgyse tartja be senki ezeket.




