Megérkezett Spanyolországba csütörtökön egy katonai gép fedélzetén az a 75 éves misszionárius, aki Libériában fertőződött meg a halálos Ebola-vírussal – jelentette be a spanyol védelmi minisztérium.
A beteg állapota stabil – közölték később egészségügyi illetékesek.
Miguel Pajares Martínt, az első megfertőződött és hazatelepített európait a fővároshoz közeli Torrejón de Ardoz katonai repülőteréről a madridi III. Károly kórház fertőző osztályára szállították.
Afrikán kívül eddig csak az Egyesült Államokba szállítottak ebola-betegeket.




