A nyugat-afrikai Ebola járvány elleni küzdelmet irányító Sierra Leone-i orvos maga is elkapta a halálos betegséget az ország elnöki hivatalának szerdai bejelentése szerint, miközben a szomszédos Libériában, ahol szintén tombol a kór, egy ember tiltakozásul felgyújtotta az egészségügyi minisztérium épületének egy részét.

Libériában egy ember szerdán lángra lobbantotta az egészségügyi minisztériumot, tiltakozásul 14 éves öccse halálért, aki az Ebola áldozata lett. "Az egészségügyi dolgozók nem tesznek eleget a vírus ellen. Pénzszerzési lehetőségként tekintenek a (vírusra), miközben az emberek meghalnak" - mondta a gyújtogató, miután letartóztatták.
A gyújtogatásban a minisztérium épületének egy része kiégett. Személyi sérülésről nem érkezett jelentés.
A WHO korábbi értékelésében azt valószínűsítette, hogy a járvány még hónapokig fog tartani.
Forrás: AFP, Reuters, MTI



