Teljesen megsemmisült egy, a főváros VI. kerületében, az Andrássy úton található palota tetőszerkezete, miután kedden délután, építési munkálatok közben lángra kapott az épület.Csaknem 110 tűzoltó munkájának eredményeként sikerült késő estére megfékezni a világörökség részét képező épületben keletkezett tűzet. Közveszély okozás bűntette megalapozott gyanúja miatt két férfit vettek őrizetbe. Négy embert füstmérgezés gyanújával kórházba szállítottak.

A épület tetején felújítási munkálatok folytak. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleményében tudatta, hogy közveszély okozása bűntettének megalapozott gyanúja miatt vették őrizetbe a 36, illetve 37 éves férfiakat, akik megalapozottan gyanúsíthatóak az épülettűz előidézésével. Bucsek Gábor budapesti rendőrfőkapitány elmondta, hogy kezdeményezni fogják az előzetes letartóztatásukat. Közlése szerint a két férfi a kivitelezésen dolgozott és valószínűleg nem a megengedett módon végezte a munkát. Egyikük riasztotta a tűzoltókat, majd mindketten elhagyták a helyszínt, később fogták el őket.
Harminc embert helyez el az önkormányzat




