A közéletből való távozásra szólította fel Kósa Lajos debreceni polgármestert és Halász János volt kulturális államtitkárt a Demokratikus Koalíció helyi képviselője a Munkácsy-trilógia ügye kapcsán szerdán sajtótájékoztatón.
Varga Zoltán szerint a fideszes országgyűlési képviselők felelőssége elvitathatatlan ebben a kérdésben, és a Krisztus Pilátus előtt című kép Kanadába szállítása azt bizonyítja, hogy Debrecen "felkent" képviselői nem képviselik saját városuk érdekeit.




