Az Amnesty International (AI) levélben szólította fel a miskolci önkormányzatot, hogy állítsák le a szociális bérlakásban élők kilakoltatását, és tájékoztassák megfelelően az érintetteket. Az emberi jogi szervezet közleményében azt írta: információik szerint 450, az úgynevezett számozott utcákban élő, főként roma család levelet kapott, amely szerint júliusban el kell hagyniuk szociális bérlakásukat.
A levél szerint a lakóknak július 15-ig, illetve 30-ig kell kiköltözniük lakbérhátralék miatt, vagy amiatt, mert a bérleti szerződésüket nem újítják meg. A szervezet értesülései szerint a környéken lakó 900 család másik fele is hasonló levelet fog kapni az elkövetkezendő hetekben, nekik egyelőre semmilyen tájékoztatást nem adtak a lakhatásukkal kapcsolatban.




