Nyitrai Zsolt szerint az elmúlt évek intézkedései is mutatják, hogy a Fidesz-KDNP-kormány nem csak az ünnepek alkalmával, hanem a mindennapokban is tiszteli és értékeli a vasút dolgozóinak áldozatos munkáját. Ezt jól bizonyítja, hogy öt milliárd forint biztosításával rendezte a kormányzat a 2010 előtti adóságokat. Seszták Miklós úgy látja, a MÁV korábban veszteséges vállalkozás volt, amely "inkább gondot okozott, mint örömet".




