Háromszáz milliárd élelmiszer-ipari fejlesztésekre

A kormány a Stühmer új telephelyének megnyitóján beszélt

Gazdaság
  • 2014.07.03. - 13:04

A következő években mintegy 300 milliárd forintot fordít a kormány magyar élelmiszer-ipari fejlesztésekre, amelyekkel új munkahelyek jönnek létre vidéken - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Heves megyei Makláron, az édességeket gyártó Stühmer Kft. új telephelyének megnyitóján.

A kormányfő szavai szerint a magyar gazdaság akkor lesz "feldönthetetlen", ha megtöbbszörözik a kis- és középvállalkozások (kkv) teljesítményét. Ehhez az kell, hogy a magyar adórendszer vállalkozóbarátabb és rugalmasabb legyen, hogy az adószabályok ne jelentsenek elviselhetetlen bürokratikus terhet a vállalkozni akaróknak – hangsúlyozta. Orbán Viktor a maklári meghívás elfogadását is azzal indokolta, hogy több figyelmet kell fordítani a magyar kkv-kra, mert minden, ami őket gyarapítja, egész Magyarországot teszi gazdagabbá. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a Magyarországon dolgozó összes ember 75 százalékának a kkv-k adnak munkát. Hiába mutatnak jól a magyar nemzetgazdaság számai, legyen szó államadósságról, költségvetési hiányról vagy fizetésimérleg-egyensúlyról, önmagában ezek nem teszik kiszámíthatóvá, biztossá a gazdaságot - mondta, kiemelve, hogy "a gazdasági rendszert a valóságos élet teszi kiszámíthatóvá, a valóságos élet pedig Magyarországon elsősorban a kkv-k világát jelenti".

Reklám