Egy számvevőszéki jelentés már korábban rámutatott a jobbikos pártalapítvány a napokban ismét kritika alá vett gazdálkodásának hiányosságaira.
Korábban az Állami Számvevőszék is talált aggályos elemeket a Jobbik pártalapítványa, a Gyarapodó Magyarországért Alapítvány pénzügyeiben. Mint 2015-ös jelentésükben írták, a szervezet csak költségvetési pénzben részesült, adományokat nem gyűjtöttek. Egyes esetekben a támogatási szerződés megkötése kuratóriumi döntés nélkül történt, és a szervezeti és működési szabályzat ellenére a kiadásokra esetenként nem az arra felhatalmazott személy vállalt kötelezettséget. Az alapítvány tízmilliókat juttatott például a Magyar-Turán Alapítványnak, az Erdélyi Magyar Ifjak nevű szervezetnek és az Innovatív Kommunikáció Alapítványnak is.
Szintén jobbikos hír, hogy a Magyar Gárda tagjai és szimpatizánsai „Lemossuk a gyalázatot” címmel tüntetést szerveznek a Jobbik új irányvonala ellen. A demonstrációt a szombati évadnyitó rendezvény helyszínénél, a XI. kerületi Sport11 központnál tartják, ahol megpróbálják visszavenni Vona gárdista mellényét.



