Fel kellene kínálni a lehetőséget az önkormányzatoknak, hogy ha kívánják, akkor működtethessék és fenntarthassák az iskoláikat – hangoztatta Pokorni Zoltán (Fidesz-KDNP), a XII. kerület polgármestere a városrész iskolai menzáinak és közösségi tereinek újragondolásáról szóló konferencián.
Az önkormányzati fenntartású iskolák állami átvételével kapcsolatban az Emmi számtalan megbeszélést folytatott az érintettekkel – hangsúlyozta tegnapi közleményében az oktatási államtitkárság, hozzáfűzve, tárgyaltak, illetve tárgyalni fognak Tarlós István főpolgármesterrel, a BÖSZ-szel, a Magyar Önkormányzatok Szövetségével és a Megyei Jogú Városok Szövetségével is. Az államtitkárság kiemelte, a központi költségvetésből oktatásra fordított összeget ezentúl nem az önkormányzatok kapják, hanem az állam fordítja az iskolákra, ám „a kormány továbbra is számít az önkormányzatok együttműködésére és tapasztalatára, hiszen közös nemzeti érdek, hogy a lehető leghatékonyabban működő rendszer jöjjön létre”.



