Visszalépett az egyik független jelölt Józsefvárosban

Fidesz: Fejezze be Győri Péter a jogsértést! - Polgármesterválasztást tartanak a VIII. kerületben

Belföld
  • 2018.07.08. - 11:40

Visszalépett a vasárnapi józsefvárosi időközi polgármester-választáson induló egyik független jelölt, Pintér Attila - olvasható a Nemzeti Választási Iroda honlapján, a valasztas.hu-n. 

józsefvárosi szavazólap576
Szavazólap a józsefvárosi időközi polgármester-választáson a BVHSZC Bókay János szakközépiskolájában - MTI Fotó: Balogh Zoltán

Pintér Attila jelenleg is kerületi önkormányzati képviselő, korábban a Jobbik színeiben nyert listás önkormányzati mandátumot, de májusban kilépett a pártból.
A visszalépett jelölt nevét lehúzták a szavazólapokról.

A választáson így hárman indulnak: egy jelölt a Fidesz-KDNP színeiben, egy a Magyar Munkáspárt képviseletében, egy pedig függetlenként. A választáson 57 597-en szavazhatnak. 

A VIII. kerületben, Józsefvárosban azért tartanak időközi választást, mert a kerületet korábban vezető Kocsis Máté (Fidesz-KDNP) egyéni országgyűlési képviselői helyet szerzett áprilisban, az önkormányzati és a parlamenti mandátum pedig összeférhetetlen, ezért lemondott.

Fidesz: Győri Péter fejezze be a jogsértést!
Győri Péter és aktivistái a választási törvényt megsértve, több esetben tiltott helyen, a szavazókörök 150 méteres körzetén belül szórólapoznak és standolnak a VIII. Kerületben – olvasható a Fidesz Józsefvárosi Szervezetének vasárnap délutáni közleményében, amely azt is leszögezi:  a nagyobbik kormánypárt emiatt kifogást nyújt be a Helyi Választási Bizottsághoz, melyben kéri a jogsértés megállapítását.
„Egy másik esetben a Mátyás téren egy hajléktalan úgy nyilatkozott, hogy Győri Péter emberei a hajléktalanszállókon szervezetten szavaztatják az ott lakókat, és ezért pénzt is adnak nekik“ – teszi hozzá a közlemény, amely azt is kiemeli: az ügyben Zentai Oszkár, a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője feljelentést tett a rendőrségen. „Felszólítjuk Győri Pétert és a baloldali pártokat, hogy tartsák tiszteletben a választás tisztaságát!“ – zárul a közlemény.


Reklám