Védekezni kezdtek az európai nemzetállamok az illegális bevándorlással szemben - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 műsorában.
Bakondi György azt mondta, a különböző országok vagy a határellenőrzést állították vissza, vagy a titkosszolgálatokat erősítették meg. Hangsúlyozta: egyre többen ismerik fel az ellenőrizetlen, tömeges migráció veszélyeit, és egyre kevesebben látnak pozitívumot a folyamatban.
A belbiztonsági főtanácsadó szerint az illegális bevándorlás komoly következményekkel jár egyebek mellett az egészségügyben és a gazdaságban. Úgy fogalmazott, "Magyarország teljesíti a leckét": felépítette és megerősíti a kerítést a határon.



