Valótlant állít a Jobbik szóvivője

Hazugságba menekült a Jobbik Apáti István zsidózásai miatt

Belföld
  • 2017.11.15. - 09:52

Mirkóczki Ádám Jobbik-szóvivő állításaival szemben nem igaz, hogy Apáti István jobbikos politikus a volt izraeli államfő, Simon Peresz kijelentései kapcsán beszélt zsidó befolyásról. Apáti maga használta a „kiválasztott nép” kifejezést, valamint „sajátos étkezési és öltözködési szokásokkal rendelkező, nem biztos, hogy keresztény vallású szavazókról” is beszélt - írja a Mandiner.hu.

Ahogy arról kedden beszámoltunk, egy 2011-es rádióműsorban Apáti István jobbikos országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy a Jobbikon kívül az összes párt a zsidóknak asszisztál, Magyarország az izraeliek szabad prédájává vált.

Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője ezzel kapcsolatban lapunknak azt mondta, Apáti szavait kiemelték a szövegkörnyezetéből, képviselőjük csak egy politikusról, jelesül Simon Pereszről mondott politikai véleményt. Az izraeli államfő ugyanis még 2007-ben egy tel-avivi gazdasági fórumon beszélt arról, hogy "felvásárolják Manhattant, Lengyelországot és Magyarországot". Nincs tehát semmilyen ellentmondás Apáti szavaiban, hiszen a Jobbik programja a társadalmi megosztottság felszámolásáról szól - hangsúlyozta a szóvivő.
 

Mirkóczki elmondta, hogy ő személy szerint egyetért azzal, hogy Apáti tiltakozott Peresz kijelentése ellen, és szerinte „a felháborító nem az volt, amit Apáti István mondott. A fölháborító az volt, hogy a Jobbikon kívül más még csak meg sem szólalt, nem is tiltakozott az ellen, ami a diplomácia világában – finoman fogalmazva is – példátlan.”

Nem Simon Pereszt kritizálta Apáti

A Szent Korona Rádió Sin City című, 2011. július 23-i adásának felvétele alapján azonban Mirkóczki állítása cáfolható, a műsor 47. percétől ugyanis hallható, hogy Apáti a Képíró-perrel kapcsolatban beszélt a zsidóság befolyásának növekedéséről, és nem Simon Peresz kijelentése kapcsán.

Simon Peresz volt izraeli államfő vitatott kijelentése a majdnem egyórás műsorban még csak szóba sem került. Mirkóczki magyarázata azért is érdekes, mert a tudósítások szerint azt állította, hogy Apáti „frissiben” az izraeli államfő kijelentéseire reagált, az ellen tiltakozott. Simon Peresz elhíresült beszéde 2007-ben hangzott el, Apáti mondatai pedig négy évvel később, 2011-ben a Szent Korona Rádióban - írja a Mandiner.hu.

Apáti általánosságban beszélt a zsidó népről

Azt is állította kedden a Jobbik szóvivője, hogy a párt sosem általánosságban beszélt a zsidó népről, hanem mindig csak konkrét személyek, politikusok kapcsán. Apáti azonban a rádióadás 29. percében a következőket mondja: „Tudjuk, hogy miért, hát ő maga (szerk.: Szanyi Tibor) vallotta be Tomcattel folytatott beszélgetése során, hogy kikkel van tele a XIII. kerület és ki, hogy jár, ha esetleg kirohanásokat intéz ellenük. Hát ezekkel a sajátos étkezési és öltözködési szokásokkal rendelkező, nem biztos, hogy keresztény vallású szavazókkal tudta ő megnyerni a választásokat.”

A Szent Korona Rádió Sin City című műsorának 2011. július 23-i adását teljes egészében ezen a linken hallgathatják meg.

Forrás: mandiner.hu

Reklám