Komoly kérdéssé vált mára, hogy „értelmezhető-e önkéntes jogkövetésre alapuló közösségként az átpolitizálódott Európai Unió” – mondta tegnap Veszprémben Navracsics Tibor az Eötvös Károly Jogásznapon tartott előadásában.
Navracsics szerint ellentmondás, hogy míg a nagyállami érdekek a migránskérdés európai szintre emelését preferálják, addig „folyamatosan szembesülünk az erre válaszként érkező, a nemzetállami széttartást jelentő eseményekkel”. A korábbi kvótadöntés kapcsán kijelentette, elsőként fordult elő az EU fennállása óta, hogy minősített többséggel vittek át egy olyan kérdést, amely a tagállamok szuverenitását érinti, de egyedülállónak nevezte azt is, hogy erre válaszként két tagország – Magyarország és Szlovákia – az Európai Bírósághoz fordult.



