Több ellenzéki lap is megírta, hogy Semjén Zsolt helikopterrel jár vadászni, ezzel szemben a valóság az, hogy a Vadászati és Vadvédelmi Tanács vezetője csak a Svédországban bevett módszereket alkalmazza, ha az országban vadászik – és ezek szerint az elejtett vadat helikopterrel kell elszállítani feldolgozásra.
Abban sincs semmi különös, ha a nemzetközi vadászkörökben is ismert Semjén Zsolt gyakran jár Svédországban, hiszen több családtagja is itt él, ahogy abban sincs semmi meglepő, ha az északi országban egy lapon említik a helikoptert és a vadászatot. A vadászat maga gyalogosan vagy lóhátról történik, a nagy kiterjedésű északi vadonban viszont nem lehet hozzáférni az elejtett vadhoz autóval, hiszen nincsenek utak, az előírások szerint azonban kint sem lehet hagyni a húst a szabadban, ha már elejtették az állatot – így csak helikopterrel van mód betartani a törvényt és feldolgozni a vadhúst.



