Április 20-ig lehet jelentkezni a frissen végzett szakorvosok támogatására, amelyet eddig háromszázötvenhét érintettnek folyósítanak. A sikeres igénylés után a havi százötvenegyezer forintos juttatás visszamenőleges.
Az összegre azok szerezhetnek jogosultságot, akik korábban igényelték a rezidenseknek szóló ösztöndíjak egyikét, vagy amennyiben nem, első szakorvosi vagy kórházi-klinikai szakgyógyszerészi szakvizsgájukat 2015. augusztus 31. után kapták meg. További feltétel – olvasható a közleményben –, hogy a pályázók Magyarországon, a közfinanszírozott ellátásban, teljes munkaidőben végezzenek egészségügyi tevékenységet.
Az államtitkárság felhívja a figyelmet, a juttatás nem automatikus, azt csak az OEP felé külön benyújtott igénylést követően kaphatják meg az érintetteket foglalkoztató egészségügyi szolgáltatók. Felidézték, hogy a tavaly december 10-i határidő után már háromszázötvenheten kapnak támogatást, ám tekintettel a „nagyszámú jelentkezésre, illetve egyes adatok időközben bekövetkezett változásaira”, az OEP lehetőséget nyújt új igénylések leadására 2016. április 20-ig. Jelezték, hogy a támogatás visszamenőleges, tehát aki később adja le a pályázatát, „nem szenved hátrányt”, az ötéves jogosultsági időszak nem lesz rövidebb, az elmaradt juttatásokat pedig egy összegben fizetik ki.
Az államtitkárság közleményében kiemeli, a kormány „elkötelezett a betegellátás színvonalának emelése és az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek és anyagi megbecsülésének javítása mellett”. Jogszabály-tervezetet készített elő az Emberi Erőforrások Minisztériuma annak érdekében, hogy egyszerűbb és gyorsabb legyen a Rezidens Támogatási Program ösztöndíj-kifizető rendszere. Tegnapi közleményük szerint a dokumentum elfogadása után a kifizetések átfutási ideje jelentősen rövidülhet.



