A Jobbik 2009-ben és 2012-ben is Morvai Krisztinát jelölte az államfői posztra, ám a párt elnöksége a napokban úgy döntött, ezúttal nem kíván államfőt jelölni.
Volner János, a párt alelnöke korábban úgy fogalmazott, a Jobbik azt szeretné, hogy olyan ember kerülhessen a köztársasági elnöki székbe, aki képes a magyar nemzet egységét megjeleníteni, nem megosztó személyiség és nem köthető egyetlen politikai tömörüléshez sem. Kiemelte: ezért azt a javaslatot teszi frakciója tagjainak, hogy ne vegyék fel a szavazólapokat a köztársasági elnök megválasztásakor, ne vegyenek részt abban a színjátékban, amelyben „nyilvánvalóan” az Orbán Viktor által favorizált jelölt nyer. A frakcióvezető szerint Áder János és Majtényi László alkalmatlan arra, hogy megjelenítse a nemzet egységét.



