Ma ismét asztalhoz ülnek a szociális ágazat jövő évi béremelése kapcsán a korábban sztrájkot hirdető szakszervezet és az államtitkárság képviselői, a tegnapi tárgyalási fordulót követően – értesült lapunk.
Információink szerint mindezek ellenére a szakszervezet ragaszkodik a sztrájk megtartásához, noha mindössze néhány száz fő részvételével számolhatnak. Ráadásul a másik elvárásuk részben szintén teljesült, hiszen a Lázár János és Balog Zoltán miniszter által jegyzett parlamenti indítvánnyal munkaszüneti nappá nyilvánítanák november 12-ét, a szociális munka napját. Nyitrai Imre helyettes államtitkár és Boros Péterné szakszervezeti elnök múlt szerdai találkozóját követően az államtitkárság azt közölte, hogy a „tárgyalás eredményes volt, az álláspontok közeledtek”.



