Toroczkai elhatárolódott Mirkóczki Ádámtól

Újabb belső konfliktus a Jobbikban

Belföld
  • 2018.03.26. - 14:08

Továbbra sem csökkennek a belső feszültségek a Jobbikban: ezúttal Toroczkai László, a párt alelnöke határolódott el Mirkóczki Ádám szavaitól. A Jobbik szóvivője a múlt héten a HVG-nek adott interjújában beszélt arról, hogy valójában nem azok voltak, akiknek mutatták magukat.

„Mirkóczki Ádám szóvivő nem az én nevemben mondta az alábbiakat:
"De igazából mi nem azok voltunk, akiknek láttattuk magunkat. Azt is mondhatnám, hogy az a retorika, ami 2010 előtt ment, az volt a nem igaz." - írta Facebook-oldalán Toroczkai László.

A fent említett mondaton kívül az interjúban Mirkóczkinak egy másik olyan kijelentése is volt, ami komoly felzúdulást váltott ki: Alföldi Róberttel kapcsolatban azt mondta, a rendező tevékenysége nemhogy elfogadható, de egyenesen „feltétele egy normális országnak. Ehhez képest 2013 augusztusában egy parlamenti felszólalásában még „nemzetgyalázónak”, kereszténygyalázónak” és „beteges devianciának” nevezte a direktor egyik rendezését.

Reklám