Tízmilliárd forintra pályázhatnak a kórházak, hogy családbarát szülészeteket alakíthassanak ki

Bababarát státusz

Belföld
  • 2018.03.06. - 04:14

Családbarát szülészetek kialakítására pályázhatnak intézmények tízmilliárd forint keretösszegben – jelentette be Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár. Hozzátette, a pályázatot azért hirdették, hogy a Magyarországon működő hetvennyolc szülészeti osztály a lehető legmegfelelőbb legyen az édesanya, az édesapa és az újszülött számára, ezzel is hozzájárulva a pozitív szülésélményhez.

baba
Megerősítené a kormány a várandósgondozást  (képünk illusztráció) (Fotó: Ficsor Márton)

Egy rossz szülésélmény eltántoríthatja a párokat további gyermekek vállalásától, egy szülés körül azonban számtalan olyan körülmény van, ami befolyásolható. Ilyen például, hogy az anyáknak biztosítani kell a természetes szülésélményt úgy, hogy a folyamat a legbiztonságosabb legyen – tette hozzá az államtitkár. Aláhúzta, e döntéssel még egy lépést tehet a kormányzat a családbarát Magyarország irányába. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár elmondta, az intézmények pályázhatnak a szülészetüket érintő infrastruktúra-fejlesztésre, vagy tanfolyamokra, képzésekre küldhetik a munkatársakat. Hozzáfűzte, erősebbé szeretnék tenni a várandósgondozást, a szülésfelkészítést, illetve szeretnék, ha minden intézmény megszerezné az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az UNICEF kritériumainak megfelelő bababarát intézményi státuszt. Emellett törekednek rá, hogy a szülészeteken dolgozók minél több képzésen vegyenek részt. Ujvári Enikő, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom programvezetője arról beszélt, támogatni kell a szülőket abban, hogy a kívánt gyermekek megszülessenek.

Reklám