Újraválasztották Orbán Viktor kormányfőt a Fidesz elnökének vasárnap a párt XXVII., tisztújító kongresszusán, Budapesten, ahol alelnökké választották Novák Katalint, Gulyás Gergelyt, Kubatov Gábort és Németh Szilárdot.

Kifejtette azt is, miért akarnak győzni. Az indokok közé sorolta, hogy van, aki a 40-es években a családjával történtek miatt, mások 1956-os terror miatt, megint mások a 2006. október 23-án az Astoriánál történtek miatt állnak a párt mellett. "Van, aki a szülei emlékéért, van, aki a tőlük kapott szellemi örökségért, van, aki a gyerekeiért, van, aki az unokái jövője miatt támogat minket" - sorolta. A pártigazgató az érvek között említette a gazdaság talpra állítását, sok 100 ezer munkahely létrehozását, a határok védelmét. "Nagyon sokan vannak, akik pusztán azért állnak mellettünk, mert egy napot se tudnak leélni anélkül, hogy ne gondolnák, hogy magyarnak lenni kiváltság" - fogalmazta meg. Kubatov Gábor szerint ha mindent megtesznek, akkor meglehet a győzelem és - az MSZP mostani helyzetét látva - még az is előfordulhat, hogy a múltat sikerül végképp eltörölni.
Seszták Miklós: A vizes vb sikere is megmutatta, hinnünk kell egymásban
Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter a vizes vb-ről számolt be. "Elhittük, mertünk, összefogtunk és megcsináltuk azt, amit a fanyalgók lehetetlennek tartottak" - fogalmazott, hozzátéve: ha hisznek a győzelemben és egymásban, akkor sikerülni fog. A vizes vb azt is megmutatta, hogy nekünk, magyaroknak, hinni kell egymásban - mondta.
Szájer József: A demokráciát az emberekkel folytatott állandó párbeszéd mentheti meg
Szájer József EP-képviselő előbb a Fidesz-KDNP volt és jelenlegi női EP-képviselőinek munkáját méltatta, majd kitért Ulrike Lunacek volt zöldpárti osztrák képviselőre, aki az elmúlt években sokat támadta Orbán Viktort. Az azóta bukott politikus esete szerinte azzal a tanulsággal jár, hogy ha valaki Magyarországot, a magyarokat méltatlanul támadja, jó megnézni, ki áll mögötte, s neki sem árt, ha hátranéz, hogy az általa vallottakat támogatják-e.
Szájer József úgy látta: egész Európát eluralta a bizalmatlanság az állam és politikai intézményei iránt, és ez azzal fenyeget, hogy az emberek magában a demokráciában csalódnak. Nem csoda, mert azt látják, hogy az őket képviselni hivatott választott intézmények egyre tehetetlenebbek, egyre kisebb befolyással rendelkeznek. A demokráciát a politikusok részéről az emberekkel folytatott konstans párbeszéd mentheti meg - mutatott rá.
Brenzovics László: A rendszerváltozás után a Fidesz volt az a párt, amelyik a "fogai között tartva" átvitte a magyarságot a "túlsó partra"
Brenzovics László, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke kiemelte: a magyarságon belül a legnehezebb helyzetben az ő közösségük van. Hozzátette: a rendszerváltozás után a Fidesz volt az, amelyik a "fogai között tartva" átvitte a magyarságot a "túlsó partra". Köszönjük! - mondta a külhoni magyar vezető. Kitért arra is, hogy a többi határon túli magyar közösség is küzd helyzete javításáért. Felhívta a figyelmet a Minority SafePack kezdeményezésre. Rámutatott: a felvidéki Magyar Közösség Pártja újra megpróbálja megteremteni a magyar érdekképviseletet, majd kiemelte Pásztor István tevékenységét a Délvidéken. Mint mondta, harcuk nemcsak Kárpátaljáról és Magyarországról szól, hanem arról is, hogy ne engedjék, hogy újabb ordas eszmék éket verjenek közéjük, és hogyan maradhassanak meg magyarnak és kereszténynek Európában. Védjék meg Magyarországot és a Kárpát-medencei magyarságot! - hívott fel Brenzovics László.
Schmitt Pál: Hinni kell a lelkiismeretes munkában és nemzet egységében
Schmitt Pál volt köztársasági elnök azt mondta: újabb verseny, erőpróba előtt állnak, és minden tudásukra, hitükre, akaraterejükre szükségük lesz. Hinni kell a lelkiismeretesen elvégzett munkában és hinnünk kell magukban, a választott vezetőinkben és a nemzet egységében - hangoztatta. Kitért arra is, hogy meglett volna a gazdasági fedezete a budapesti olimpia megrendezésének, de "jött egy álomgyilkos, rossz pillanat", és az álom szerte foszlott.
Böröcz László: Büszkék vagyunk, hogy részt vállalhatunk egy új korszak kialakításában
Böröcz László, a Fidelitas elnöke kiemelte: büszkék arra, hogy részt vállalhatnak egy új korszak kialakításában. A munkát folytatni, a küzdelmeket újra és újra vállalni kell - hangoztatta, s jelezte: jövőre is ott lesznek a kampányban.
A határon túli magyarság számos vezetőjét köszöntötték
A tanácskozáson köszöntötték többek között Kelemen Hunort, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnökét, Bíró Zsoltot, a Magyar Polgári Párt elnökét, Szilágyi Zsoltot, az Erdélyi Magyar Néppárt elnökét, Izsák Balázst, a Székely Nemzeti Tanács elnökét, Menyhárt Józsefet, a felvidéki Magyar Közösség Pártja elnökét, Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét, Zubánics Lászlót, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség elnökét, Jakab Sándort, Horvátországi Magyarok Demokratikus Közösségének elnökét, Horváth Ferencet, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség elnökét, valamint a diaszpóraszervezetek képviselőit.



