A terheltekkel szemben hétszázötvenmillió forintra s annak 2004 óta számított kamataira jelentett be polgári jogi igényt Budapest VI. kerületi önkormányzata az Andrássy úti paloták eladása kapcsán.
A terézvárosi önkormányzat jogi képviselője szerint „nem politikai ügyről”, hanem klasszikus vagyon elleni bűncselekményről van szó, amelyben a megvádolt balliberális képviselők megsértették, sőt tudatosan negligálták az önkormányzati törvényben az értékgarancia, illetve az értékmegőrzés elvét, amelyre esküjüket tették. Struccpolitikát folytattak, amikor a felelős vagyongazdálkodási és az államháztartási törvényt „felülírták” saját vagyonrendeletükkel, amely szerint egyedileg mérlegelendő körülmények esetén kétszázmillió forintos értékhatár felett is eltekinthetnek a pályázattól egy ingatlan értékesítése esetén.
A tegnapi tárgyaláson megtartotta védőbeszédét az ügy fővádlottja, Fürst György védője, aki bűncselekmény hiányában kérte védence felmentését, s ennek alapján a polgári jogi igény elutasítását is indítványozta. Fürst a terézvárosi önkormányzat vagyongazdálkodásért felelős szocialista alpolgármestereként előterjesztője volt az Andrássy úti paloták eladásának. Ügyvédje szerint a vád nem volt törvényes, mert hűtlen kezelést csak az tud elkövetni, aki idegen vagyont kezel, ám a képviselő-testület tagjai a tulajdonosi jogok gyakorlói, így el sem követhették a bűncselekményt – érvelt, egyúttal kilátásba helyezte, hogy az ítélet után a strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordulnak.



