Az új természettudományos tárgy miatt a szakképzési centrumokban sehol nem történtek és nem is történnek elbocsátások, és pedagógusok áthelyezésére sem volt szükség a szakgimnáziumi átalakítások okán – szögezte le Cseresnyés Péter munkaerőpiacért és -képzésért felelős államtitkár egy parlamenti írásbeli kérdésre adott válaszában.
Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy az új tantárgy oktatását szeptember elsejétől biológia, fizika, kémia, földrajz szakos tanár szakképzettséggel rendelkező pedagógusok végezhetik. Felidézte, hogy folyamatban van a természettudományi oktatás fejlesztéséről szóló, „Fejlesszük együtt!” programterv kidolgozása a Magyar Tudományos Akadémia, felsőoktatási intézmények, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzetgazdasági Minisztérium együttműködésében. „A kormány prioritásként kezeli a műszaki és természettudományos műveltség fejlesztését és a képzés korszerűsítését” – hangsúlyozta Cseresnyés Péter. Hozzátette, a szakképző iskolák mindegyikében zavartalanul megkezdődött az oktatás.



