Több tízezer, jórészt hátrányos helyzetű gyerek táborozik ezekben a hetekben Balaton-parti Erzsébet-táborokban vagy Erdélyben, az elmúlt négy évben pedig több mint hatszázezren vettek részt hasonló programokon, közülük háromszázezer gyermek – mondta tegnap a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.
„Mindent megteszünk azért, hogy megmentsük az Erzsébet-programot” – reagált a Fidesz Novák Katalin sajtótájékoztatójára. A külföldi multik helyett ma már a magyar gyermekeket segíti a hazai cafeteria rendszer legfontosabb elemét alkotó Erzsébet-utalványok forgalmazása – írták a közleményben. Ismert, több cég is nemzetközi fórumokon támadta meg a 2010-es kormányváltás után kialakított, immár nélkülük működő szabályozást. Az eljárások még folyamatban vannak.



