Drákói szigor jön az adatvédelemben az Európa Unióban az új szabályozás nyomán. A változtatásra pedig égető szükség van – erre hívta fel a figyelmet tegnap este, az Echo Televízió Szabad-Európa című műsorában Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke.
Péterfalvi Attila elmondta: a biztonság és a szabadság konfliktusa minden esetben fennáll. Amennyiben nem lennének terrortámadások és nem lennének biztonsági kockázatok, akkor nyilván a magánszféra is tágabb lehetne, a biztonság erősödésével azonban a magánszféra szűkül. A 21. század embere ma már bizonyos szolgáltatásokért a személyes adataival fizet – az internet, a közösségi média használata ezzel jár. Az új uniós adatvédelmi törvény a felhasználók számára is hathatós védelmet kíván biztosítani. A szervezet elnöke kiemelte: az európai szabályokat a közösségi médiát irányító cégeknek is be kell tartaniuk. Ellenkező esetben az adatvédelmi hatóságok akár tízmillió eurós bírságot is kiszabhatnak rájuk. A büntetés mértéke elérheti akár az összárbevétel négy százalékát is. Péterfalvi Attila szerint ez kellő visszatartó erővel bírhat.



