Felavatták tegnap a IV. Károlyt, az utolsó magyar királyt ábrázoló kültéri mellszobrot a fővárosi Városháza parkban.
Balog szerint szerencsésebb lett volna ugyan rögtön a király boldoggá avatásakor felállítani a szobrát, ám megkoronázásának századik évfordulóján mindenképpen méltó, hogy ezt az adósságot leróják. Károly király volt az egyetlen uralkodó, aki őszintén akarta a békét, és minden kockázatot vállalva tett is érte, mégpedig rögtön trónra lépését követően, akkor, amikor a Monarchia csapatai még előnyösebb helyzetben voltak. Megértésre azonban sem a szövetségesnél, sem az ellenségnél nem talált, sőt még saját környezetéből is elárulták. Egyenes jellemű katonaember volt, híján minden fondorlatnak – mondta IV. Károlyról a humánminiszter.
Az avatáson részt vett Schmidt Mária, történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója és Habsburg György, az uralkodó unokája is.



