A hatszorosan megválasztott kaposvári polgármester január elsejével elrendelte a Publimont Kft. óriásplakátjainak leszerelését, ezután jelent meg a Simicska médiabirodalmához tartozó újságban az a cikk, amely titkos megbízatású ügynöknek titulálta Szita Károlyt.
Kaposvár polgármestere Facebook-bejegyzésében adott választ a vádakra:
A szóban forgó ügyről tizennégy évvel ezelőtt írt először az Index, a Magyar Nemzet is egy olyan forrásra hivatkozik, akit a szocialista Lamperth Mónika tüntetett ki belügyminiszterként. Az Origo információi szerint mostanában többször is próbálták megzsarolni Szita Károlyt, de a polgármester nem engedett a nyomásnak – a portál arra is felhívja a figyelmet, hogy a mintegy százötven Publimontos tábla leszerelésével a cég legalább százmillió forintos éves bevételtől eshet el.



