A Fidesz parlamenti frakciója gyerekes színjátéknak tartja, amit a Jobbik és a baloldal művel a letelepedési kötvényeket vizsgáló árnyékbizottság működtetésével.
A nagyobbik kormánypárt képviselőcsoportja azt követően adott ki közleményt, hogy Staudt Gábor, a Jobbik frakcióvezető-helyettese pénteken bejelentette: az ellenzéki árnyékbizottság megkezdte munkáját.
"Bizottságosdit játszanak, miután az Országgyűlésben - ahová a mandátumuk szól - hátat fordítottak a saját szavazóiknak, és felelőtlenül nem szavazták meg az alaptörvény-módosítást, amellyel megvédhettük volna hazánkat a migránsok betelepítésétől" - fogalmaz a közlemény.
A Fidesz szerint a Jobbik az MSZP-vel, Gyurcsány Ferenccel (DK) és a többi ellenzéki párttal együtt egyértelművé tette, hogy nem lehet rájuk számítani Magyarország védelmében. Az ellenzéki pártok egyszerűen képtelenek félretenni az egyéni hatalmi és pártpolitikai érdekeket, ezzel Brüsszelt segítik Magyarország helyett - fűzték hozzá.
A letelepedési kötvények felülvizsgálatával a kormány a saját menetrendje szerint halad, a program jelentősen segítette hazánk stabil és biztonságos finanszírozását az elmúlt években - emlékeztettek, hozzátéve: a letelepedési kötvények után körülbelül 7-8 milliárd forinttal kevesebb kamatot fog a magyar állam kifizetni, mintha ezt a forrást szokásos devizakötvény-kibocsátáson gyűjtötte volna.
MSZP: Jogilag nem létezik a Jobbik árnyékbizottsága
Az MSZP szerint a Jobbik letelepedési kötvényeket vizsgáló árnyékbizottsága jogilag nem létezik, működésének semmilyen politikai következménye nincs.
Az ellenzéki párt közleményében Staudt Gábor bejelentésére reagált. A szocialisták úgy fogalmaztak, nem járnak "nem létező fórumokra" és nem asszisztálnak az alaptörvény módosításához.
Hozzátették: sokkal szigorúbb javaslatban követelik a letelepedési kötvények eltörlését, mint a Jobbik.
Kiemelték, hogy Vona Gábor pártja az alaptörvény megváltoztatásához köti a letelepedési kötvények eltörlését, "erre pedig a magyar választók többsége nem adott felhatalmazást sem a Jobbiknak, sem pedig a Fidesznek".
Az MSZP ezért "nem vesz részt egy nem létező fórumon, nem asszisztál a Jobbik és a Fidesz jobboldali cicaharcához".
A szocialisták arra kérték a jobbikos képviselőket: ha valóban fontos nekik az ország biztonsága és "a fideszes urizáló elit korrupciójának megszüntetése", feltételek nélkül szavazzák meg a szeptemberben benyújtott, "sokkal szigorúbb" MSZP-s törvényjavaslatot a letelepedési kötvények eltörléséről, valamint a kötvényforgalmazók átvizsgálásáról és 75 százalékos megadóztatásáról.



