Szili Katalin autonómiaügyi miniszterelnöki megbízott szerint a demokratikus hatalomgyakorlás legmagasabb formájával élhetnek a magyarok vasárnap, ezzel a lehetőséggel minden demokratának élnie kell.
Az Országgyűlés egykori elnöke, korábbi szocialista képviselő kijelentette: aki valódi demokratának tartja magát, az elmegy szavazni vasárnap, hiszen arra nyílik lehetőség mindenkinek, hogy közvetlenül véleményt nyilvánítson egy fontos kérdésben.
Szili Katalin megjegyezte, hogy ő vasárnap nemmel fog szavazni. Azt mondta: még ha Magyarország el is fogadná a betelepítési kvótát, az a legnagyobb probléma vele, hogy nem jelent megoldást a migrációs válságra.
A miniszterelnöki megbízott a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kitért arra is, hogy nem pártpolitikai kérdésként tekint a vasárnapi népszavazásra. Sajnálatát fejezte ki, amiért ez az ügy is "ugyanabba a gyűlöletstruktúrába került bele, ami általában a magyar politikai közbeszédet jellemzi".
A munkaadók tegyék lehetővé a kereskedelmi dolgozók részvételét a népszavazáson
A kereskedelemben működő munkáltatók politikai hovatartozástól függetlenül minden vasárnapra beosztott munkavállalónak tegyék lehetővé a részvételt a népszavazáson, mivel egy szavazatnak is jelentősége van - mondta a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke
Bubenkó Csaba kiemelte: a szakszervezet arra kéri a tagjait és minden magyar választópolgárt, hogy éljen állampolgári jogával, vegyen részt a népszavazáson és szavazzon nemmel.
Hangsúlyozta: a népszavazás egy össznemzeti ügy, amelynek eredménye meghatározza majd Magyarország jövőjét, társadalmi szerkezetét, kultúráját és vallását is.
Kérdésre válaszolva kifejtette: a népszavazás támogatásáról a szakszervezet vezetői konzultáltak és az egyeztetésen egyhangú döntés született a nemek támogatásáról.



