Szili Katalin részvételre buzdít

KDFSZ: A munkaadók tegyék lehetővé a kereskedelmi dolgozók részvételét a népszavazáson

Belföld
  • 2016.09.26. - 10:00

Szili Katalin autonómiaügyi miniszterelnöki megbízott szerint a demokratikus hatalomgyakorlás legmagasabb formájával élhetnek a magyarok vasárnap, ezzel a lehetőséggel minden demokratának élnie kell.

 Az Országgyűlés egykori elnöke, korábbi szocialista képviselő kijelentette: aki valódi demokratának tartja magát, az elmegy szavazni vasárnap, hiszen arra nyílik lehetőség mindenkinek, hogy közvetlenül véleményt nyilvánítson egy fontos kérdésben.

Szili Katalin megjegyezte, hogy ő vasárnap nemmel fog szavazni. Azt mondta: még ha Magyarország el is fogadná a betelepítési kvótát, az a legnagyobb probléma vele, hogy nem jelent megoldást a migrációs válságra.

A miniszterelnöki megbízott a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kitért arra is, hogy nem pártpolitikai kérdésként tekint a vasárnapi népszavazásra. Sajnálatát fejezte ki, amiért ez az ügy is "ugyanabba a gyűlöletstruktúrába került bele, ami általában a magyar politikai közbeszédet jellemzi".

A munkaadók tegyék lehetővé a kereskedelmi dolgozók részvételét a népszavazáson

A kereskedelemben működő munkáltatók politikai hovatartozástól függetlenül minden vasárnapra beosztott munkavállalónak tegyék lehetővé a részvételt a népszavazáson, mivel egy szavazatnak is jelentősége van - mondta a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke 

Bubenkó Csaba kiemelte: a szakszervezet arra kéri a tagjait és minden magyar választópolgárt, hogy éljen állampolgári jogával, vegyen részt a népszavazáson és szavazzon nemmel.

Hangsúlyozta: a népszavazás egy össznemzeti ügy, amelynek eredménye meghatározza majd Magyarország jövőjét, társadalmi szerkezetét, kultúráját és vallását is.

Kérdésre válaszolva kifejtette: a népszavazás támogatásáról a szakszervezet vezetői konzultáltak és az egyeztetésen egyhangú döntés született a nemek támogatásáról.

Reklám