Augusztus 20-án a keresztény magyar állam alapítására emlékezünk.
Veszprém polgármesteri hivatala tudatta, az augusztus 20-i körmeneten mutatják be Szent István király Dunaszerdahelyről érkezett kézcsont ereklyéjét Sümegen, a csontereklyét a közösségi főiskola kápolnájában helyezik el. Tegnap a Belügyminisztériumban köztársasági elnöki kitüntetéseket, életmentő emlékérmet és miniszteri elismeréseket adtak át.