Szakmai kollégiumok jönnek létre a szociális területen dolgozók számára, segítve a kormányzati döntéshozatalt.
Az államtitkár hangsúlyozta, a szakmai kollégiumok a minisztérium és az ágazat vezetésének közvetlen tanácsadó testületei, valamint a szakmafejlesztés csúcspontjai lesznek. A munkában azok vesznek részt, akik a lehető legjobban átlátják egy adott szakterület összefüggéseit, a terület „rögvalóságát” éppúgy, mint a korszerű szakirodalmat, a kutatási eredményeket vagy a szakemberek helyzetét, és ezekből vonnak le következtetéseket, alkotnak javaslatokat a tárca számára.
Nyitrai Imre helyettes államtitkár arról beszélt, a keret már megvan, azt a szakmának kell kitöltenie. Hét kollégium alakult, mindegyik tizenkét taggal. Foglalkoznak az idősek, a fogyatékossággal élők, a szenvedélybetegek, a hajléktalanok, a szociális és gyámügyi igazgatás, valamint a rehabilitációs és fejlesztő foglalkoztatás ügyeivel.



