Németh Zsolt (Fidesz) az ENSZ migrációs csomagjában rejlő veszélyekről beszélt az Országgyűlés napirendjr előtti felszólalásában.
Hangsúlyozta, hogy csak idő kérdése, mikor erősödik a most tárgyalt, heteken belül a világszervezet közgyűlése elé kerülő "puha norma" kötelező jellege. Emlékeztetett arra: Magyarország már idén júliusban "javíthatatlannak minősítette a tervezetet" és kilépett annak tárgyalásából, veszélyesnek tartja a szövegtervezetet.




