Négy tárgyalási napot tűzött ki a Gyurcsány-kormány egyik emblematikus botránya, a Sukoró-ügy perének másodfokú eljárásában a Szegedi Ítélőtábla. Október 26-án akár jogerős ítélet is születhet.
A Szolnoki Törvényszék tavaly szeptemberben különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérletének bűntettében mondta ki bűnösnek Tátrait, és ítélte négy év börtönre, Császyt pedig bűnsegédként elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérletének bűntettéért és magánokirat-hamisítás vétségéért három év hat hónap börtönre. Mind az ügyészség, mind a vádlottak fellebbeztek, így folytatódik a per. Szegeden jövő pénteken kezdődik meg a másodfokú eljárás, a táblabíróság összesen négy tárgyalási napot tűzött ki, 14-én és 26-án kívül 17-ét, illetve 24-ét.
A kaszinóprojekt kapcsán eközben továbbra is folyamatban van egy kártérítési procedúra is, ennek keretében a magyar állam perli milliárdos összegre a King’s City nevű projekt befektetőit, így a KC Bidding Kft.-t, illetve Ronald S. Lauder üzletembert. Ebben az ügyben szintén fordulat várható még az ősz folyamán.



