Elhagyja Budapestet az Open Society Foundations (OSF), Soros György által alapított intézmény. A szervezet deklarált célja egyenlő esélyek, az igazságos elbírálás, a közegészségügy és a független média támogatása volt pályázati alapon.
A Die Presse szerint Patrick Gaspard, a szervezet vezetője jelentette be csütörtökön, hogy elhagyják a magyar fővárost, azaz bezárják az itteni irodát és Berlinbe költöznek. 1984 óta működtek Magyarországon, akkor írták alá ugyanis a Magyar Tudományos Akadémiával a budapesti Soros Alapítvány alapító szerződését.



