Belföld
Rétvári: Mindenkinek szabadon kellene gyakorolnia hitét
A kivégzett kopt keresztényekre emlékezett a KDNP
A KDNP alelnöke felidézte, hogy vasárnap este tette közzé az Iszlám Állam terrorszervezet azt a videót, amelyen 21 egyiptomi kopt keresztény lefejezése látható. A terroristák szerint a férfiak "a kereszt népe, az ellenséges egyiptomi egyház követői". Rétvár emlékeztetett, hogy Egyiptomban az összlakosság körülbelül 10 százalékát kitevő, a kopt egyház becslése szerint több mint 12 milliós lélekszámú kopt keresztények az elmúlt évszázadokban több alkalommal is üldöztetés áldozataivá váltak, de a tömeges lefejezésük így is példa nélküli.
Ma a világ 196 országából 81-ben üldözik a keresztényeket, s húsz országban lényegében ellehetetlenítik a vallási kisebbségek hitéletét - jegyezte meg Rétvári Bence, aki szerint a legtöbbet üldözött vallási kisebbség a kereszténység, akik a világ több országában létükben is fenyegetettek. Évente 100 ezer keresztényt ölnek meg a hite miatt világszerte, s 200 millióra tehető azoknak a száma, akik valamilyen formában üldözést szenvednek.
A kereszténydemokrata politikus arra kért minden "jóérzésű embert, hogy hamvazószerda és a nagyböjt alkalmából ne feledkezzen el azokról, akik bárhol is azért válnak üldözötté vagy kénytelenek akár életüket is áldozni, mert Jézus Krisztus követői".
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség szerdán közleményében nagyon fontosnak tartotta, hogy határozottan kiálljon a nyugati civilizációnk gyökerét jelentő keresztény értékek mellett.
