Rendkívüli ülést tart a parlament

A Fidesz és a KDNP képviselői várhatóan nem vesznek részt az értekezleten

Belföld
  • 2017.08.21. - 08:18

Ellenzéki kezdeményezésre rendkívüli ülést tart ma hétfőn Országgyűlés.

Az MSZP "a lex CEU" néven elhíresült felsőoktatási törvény eltörlése érdekében tett javaslatot a plénum összehívására, majd a tervezett napirendet az LMP kiegészítette a devizahitelesek kilakoltatásának megakadályozását célzó indítványával. A rendkívüli ülést negyven ellenzéki képviselő - az MSZP- és az LMP-frakció tagjai mellett a függetlenek - támogatták aláírásukkal.
Az ülés kormánypárti nyilatkozatok alapján a fideszes és KDNP-s képviselők távolmaradása miatt várhatóan nem lesz határozatképes, így csak  a napirend előtti felszólalások hangzanak majd el.

Reklám