Elfogadta Zalaegerszeg történetének rekordösszegű költségvetését szerdán a közgyűlés - közölte a város polgármestere a testületi ülés utáni sajtótájékoztatón.
Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) elmondta: a város kezdő költségvetési főösszege 37,23 milliárd forint. A rekordösszeg nagyrészt annak az eredménye, hogy folyamatosan érkeznek a városba a Településfejlesztési Operatív Program (TOP) és a Modern városok programhoz kapcsolódó, több milliárd forint értékű fejlesztési források. A város számlájára megérkezett a Mindszenty-program, az uszodafejlesztés és az alsóerdei rekreációs központ elindításához szükséges forrás egy része is.
Hozzátette: a fejlesztések még nem kezdődhettek el, de támogatási összegek már szerepelnek a költségvetésben. Az önkormányzat (a tavaly december 22-én módosított államháztartási törvény végrehajtási rendeletének értelmében) a számláján lévő fejlesztési forrásokat a közbeszerzési eljárások lefolytatásáig, valamint az összeg felhasználásáig állampapír formájában befektetheti, ami plusz bevételi forrást jelent a városnak - emelte ki Zalaegerszeg polgármestere.
Kitért arra is, hogy a működési célú kiadások 12,5 milliárd forintot tesznek ki, míg a beruházásra, fejlesztésre fordítható kiadások összege 24 milliárd forint.



