Levélben fordult a Magyar Rezidensszövetség (MRSZ) a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkárához, Cseresnyés Péterhez az ágazati kollektív szerződési ügyében – értesült a Medicalonline.
Az MRSZ volt elnöke szerint a szerződést csak munkáltatói szervezettel vagy a szervezetek szövetségével köthetnek a dolgozók, s ennek a kritériumnak az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem felel meg. A rezidensek levelükben azt írják, „jelenleg megtévesztő az ezzel kapcsolatos kommunikáció”, ennek alátámasztásaként mellékelték az általuk készíttetett szakértői véleményt. Hozzáteszik, „különösen érdekesnek tartják” a MOK kollektív szerződéssel kapcsolatos megnyilatkozásait és a dokumentummal kapcsolatos szerepét, hiszen ilyen jellegű megállapodást „kizárólag szakszervezetek köthetnek”.



