Bizonyos intő jelekre felfigyeltek korábban a pedagógusok, de jóhiszeműek voltak, elhitték a különböző magyarázatokat. Most számukra is tartanak majd drogmegelőzési felvilágosítást – erről is beszélt lapunknak Duna Katalin, a Lóczy- gimnázium igazgatója.
Jelenleg rendben folyik a szóbeli érettségi, két, az ügyben érintett tanuló is jó eredményekkel tett előre hozott vizsgát – közölte az igazgató. Elképzelhető, hogy a rágalmazókkal szemben jogi lépéseket tesznek. A botrány azonban nem változtat azon, hogy az iskolába nagy a túljelentkezés, sőt, az igazgatónő elmondta, épp most hívta egy szülő, külföldről költözött haza a család, és pont ezért a szellemiségért választották az intézményt, mert azt szeretnék, hogy biztonságban legyen a gyermekük. Eddig is tudni lehetett, hogy ez egy konzervatív értékeket valló iskola – hangsúlyozta Duna Katalin, hozzátéve, elsődleges a számukra, hogy megvédjék a fiatalokat. Egyébként nem egyszeri esetről volt szó, ahogyan az ellenzéki sajtó tálalta, hanem komoly droghálózat után nyomozva jött képbe az iskola is. Bizonyos intő jelekre felfigyeltek a pedagógusok, de jóhiszeműen elhitték a különféle magyarázatokat. A tanulók számára eddig is volt drogmegelőzési felvilágosítás, de most a tanároknak is szerveznek, és a szülők is jelezték, hogy igényt tartanak erre. Országosan is szükség lenne rá – jegyezte meg az igazgatónő.



