Országszerte megemlékezéseket tartanak ma

Félárbócon a nemzeti lobogó - Az aradi vértanúkra emlékezünk

Belföld
  • 2017.10.06. - 06:09

Országszerte és a határon túl is megemlékezéseket tartanak ma, az aradi vértanúk kivégzésének 168. évfordulója alkalmából. A nemzeti gyásznapon a fővárosban, a Parlament előtti Kossuth téren felvonták, majd félárbócra engedték Magyarország lobogóját. A Fiumei úti sírkertben a Batthyány-mauzóleumnál koszorúzást tartanak, emellett a sírkertben szabadtéri kiállítással, egész napos rendkívüli történelemórával várják a megemlékezőket. A romániai Aradon a vesztőhelyen felállított obeliszknél tisztelgés mellett koszorúznak.

A központi ünnepségek reggel a budapesti Kossuth téren kezdődtek, ahol Áder János köztársasági elnök jelenlétében, katonai tiszteletadás mellett felvonták, majd félárbócra engedték Magyarország lobogóját.

október 6 zászló lead
Reklám