Orbán Viktor miniszterelnök szombaton hivatalában fogadta Gáncs Pétert, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspökét, a találkozón jelen volt Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere is - közölte a miniszterelnök sajtófőnöke a megbeszélést követően.

A találkozón a kormányfő biztosította Gáncs Pétert a magyar evangélikusok iránti töretlen megbecsüléséről.
A felek továbbá megállapodtak abban, hogy a kormány szívesen támogatja az egyház jövője szempontjából fontos terveket, ezek között új templomok építését, egy evangélikus kórház létrehozását és a kis létszámú hittancsoportok támogatását - olvasható a tájékoztatásban.



