Orbán Viktor péntek reggel találkozott David B. Cornsteinnel, Magyarország amerikai nagykövetével.
Diplomáciai forrásokra hivatkozva azt írja a Ripost, hogy péntek reggel Orbán Viktor és az Amerikai Egyesült Államok nagykövete, David B. Cornstein találkozót tartott. Egy fényképről kiderül, hogy a találkozó helyszíne valószínűsíthetően a miniszterelnök XII. kerületi háza volt.

Az amerikai nagykövet saját, XII. kerületi rezidenciájáról ma reggel a magyar miniszterelnök nem túlságosan messze lévő, szintén a XII. kerületben található otthonába utazott.
A Hegyvidék lakói figyeltek fel elsőként arra a kisebb diplomáciai autókaravánra, amely ma a reggeli órákban a kerület útjain haladt. A járókelők és autósok az Amerikai Egyesült Államok zászlaját is észrevették a nem kis méretű kocsikon, amelyek a Béla király útján hajtottak végig. A lap úgy értesült, hogy a speciális kiadású Cadillac Escalade Platinum típusú fekete autóban maga David B. Cornstein, az USA budapesti nagykövete utazott. A lap azt írja, a diplomáciában szokatlan, hogy nem a jellemző "hivatalos időben", hanem annál korábban, a reggeli órákban, egy magánlakáson találkozott egymással a nagykövet és Magyarország miniszterelnöke, hogy négyszemközti megbeszéléseket folytassanak. Azt nem tudni, hogy hivatalos tágyalásról vagy informális beszélgetésről van szó.



