Orbán Viktor szerint nem lehet az európai választott vezetők, az Európai Tanács kihagyásával kezelni a bevándorlási válságot. A miniszterelnök erről az Országházban beszélt, miután fogadta Manfred Webert, az Európai Néppárt frakcióvezetőjét. Azt javasolta, hogy ha Görögország nem képes megvédeni saját határait, akkor az EU-nak jogot kellene biztosítani ahhoz, hogy ezt rendészeti erővel, határőrizettel megtegye.




